Transportonte me çantë shpine kanabis, kapet shqiptari në kufirin grek

Kapet nje shqiptar me mbi 4 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Shqiptari, mosha e te cilit nuk behet e ditur e as identiteti, u kap ne Kestrini, Igumenice duke kaluar me kembe e duke mbajtur nje cante shpine brenda te ciles u gjeten dhe sekuestruan 3 pako me 4 kg 370 gram marijuane nderkohe gjate kontrollit trupor, ne xhup iu gjeten dhe sekuestruan 1.6 gram hashash.