Transportonte 20.8 kg kanabis, arrestohet 63-vjeçari

 

Një 63-vjecar  është arrestuar nga policia greke mesditën e sotme pranë kufirit me Shqipërinë. Arrestimi i tij është bërë pas kontrollit të automjetit dhe kapjes brenda saj të një ngarkese prej 20.8 kg kanabis në Dhafni, Thesproti.
Paraprakisht mendohet se narkesa e droës ishte marrë nga trafikantët shqiptarë në kufi me Shqipërinë.
63-vjecari grek ishte i njohur për autoritetet greke, pasi më parë ishte dënuar për trafik të klandestinëve shqiptarë.