Prokurorja e re e Sarandës/ Çfarë deklaroi kur u pyet se a ka frikë nga përballja me krimin

Në ceremoninë e betimit të 10 prokurorëve të rinj nuk mungoi as fëmija i vogël i Aurora Hajros, prokurores e cila do të shërbejë në Sarandë.

Por a duhet të kenë besim shqiptarët tek këta prokuror, Hajro përgjigjet PO.

Pak para nisjes së ceremonisë së betimit prokurorët u takuan edhe me kreun e Bashkimit Europian ambasadorin Luigi Soreca, i cili i uroi në shqip duke i thënë se ata janë e ardhmja dhe do të zbatojnë reformën në drejtësi.

Të pranishëm në ceremoninë e betimit ishin drejtues të prokurorive në vend si dhe kreu i Prokurorisë së Posaçme, SPAK Arben Kraja.

Por cfarë deklaroi prokurorja e re e Sarandës pak përpara se të nosej për në Sarandë
VIDEO në youtube https://youtu.be/gMcRaFNYAJs