Prag tragjedie në Kalasë/ Shembet ura, furgoni rrezikon të bie në lumë

Një automjet ka rrezikuar të bie në një prej urave në Lumin Kalasë.
Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, ku si pasojë e shirave të shumtë, një prej urave që lidhin fshatrat Kalasë dhe Tatzat me qytetet e Sarandës dhe Delvinës ka pësuar dëmtime.
Automjeti në të cilin udhëtonin 4 pasagjerë fatmirësisht është fundosur në pjesën e çarë të urës.