Përfundon takimi Butrinti – Devolli: Rezultati dhe golat

Ka perfunduar ne Sarande takimi i javes se katert per Kategorine e Dyte ndermjet Butrintit dhe Devollit. Takimi eshte mbyllur me barazimin 1-1, rezultat i vulosur qe ne pjesen e pare.

Ka qene Devolli i pari qe kaluar ne avantazh ne minuten e 11-te me gol te Rapo. Bazaj ka barazuar ne minuten e 35-te ne 1-1

Ne pjesen e dyte porta e Butrintit eshte rrezikuar ne minuten e 75-te, ku topi eshte ndalur nga tranversa. Ne minutat e fundit Butrinti kishte rastin me te paster per te shenuar golin e fitores, por pa rezultat, nderkohe qe porta e Butrintit ka perjetuar dritherima ne sekontat e fundit, ku portieri ka ndalur 2 here topin perpara se te perfundonte ne rrjete .