E FUNDIT: Policia rrethon piromanin në Kalasë, ndezi 15 zjarre

Burime te Saranda Web njoftojne se policia ka rrethuar personin i cili ka ndezur rreth 15 vatra zjarresh gjate mbremjes se sotme ne Kalase.
Sipas ketyre burimeve policia eshte njoftuar nga banoret te cilet kane pare nje person te ndizte zjarre ne nje zone me pyje dhe shkurre ne periferi te fshatit.