Delvina dhe Butrinti pas 90 minutash loje ndahen në paqe

Takimi midis Delvinës dhe Butrintit, i njohur si derbi i Jugut për shkak të rivalitetit të përjetshëm midis 2 ekipeve ka përfunduar në barazim 2-2

Pjesa e parë ka përfunduar me fitoren e vendasve me 2 gola të shënuar nga K.Musta (26″) dhe V Myftari (39″)

Gjatë pjesës së dytë ekipi sarandiot ka rritur presionin te porta e delvinjotëve, duke arritur të barazojnë me golat e E.Llojaj (65″) dhe Dh.Dhroso (82″)

Ky takim është transmentuar live nëpërmjet Saranda Web

PJESA 1

Derbi i Jugut Bistrica (Delvina) – Butrinti (Saranda) 2-0SHPËRNDAJE

Gepostet von Saranda Web am Sonntag, 16. Februar 2020

PJESA 2

Derbi i Jugut Bistrica (Delvina) – Butrinti (Saranda) 2-2SHPËRNDAJE

Gepostet von Saranda Web am Sonntag, 16. Februar 2020