Lajme Slide Show Sport 

Përfundon takimi Butrinti – Devolli: Rezultati dhe golat

Ka perfunduar ne Sarande takimi i javes se katert per Kategorine e Dyte ndermjet Butrintit dhe Devollit. Takimi eshte mbyllur me barazimin 1-1, rezultat i vulosur qe ne pjesen e pare. Ka qene Devolli i pari qe kaluar ne avantazh ne minuten e 11-te me gol te Rapo. Bazaj ka barazuar ne minuten e 35-te ne 1-1 Ne pjesen e dyte porta e Butrintit eshte rrezikuar ne minuten e 75-te, ku topi eshte ndalur nga tranversa. Ne minutat e fundit Butrinti kishte rastin me te paster per te shenuar golin…

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Starton në Sarandë Butrinti-Devolli, formacionet e ekipeve

Ka startuar ne keto caste takimi i javes se katert per grupin B te Kategorise se dyte ndermjet Butrintit te Sarandes dhe ekipit te Devollit. Ekipet zbresin ne fushe me keto formacione: Butrinti: Çallari, Xhuvani, Kacupi, A. Kasaj, Nelaj,  Barka, Lazaj, E. Kasaj, Dalanaj, Bazaj, Sadushi. Devolli: Lamellari, Pere, Cane, Çuko, Myrteza, Demiri, Mucollari, Gjele, Treni, Rapo., Fifo  

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Atleti nga Saranda shkon në Maratonë, del i dhjeti

Atleti sarandiot Alush Cukari ka marrë pjesë në Maratonën e zhvilluar ne Tirane diten e diel me date 15 Tetor 2017, Me pjesmarrje atletë nga 40 vende të botës. Ai ka garuar në maratonën e zhvilluar ne Tirane dhe ka arritur të rënditet i dhjeti. Ai ka përfaqësuar Ujësjellsin e Sarandës, ku Drejtori i Ujesjellsit ne Sarandes Sheme Lulo i ka ofruar nje shperblim për të shkuar në Tiranë. Ai ne Tirane gjate nje interviste qe ka realizuar ne RTSH ka falenderuar Drejtorin e Ujsjelles Kanalizimeve Sarande per mbeshtetjen e…

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Butrinti rrëmben pikë në Elbasan, Delvina humbet në Këlcyrë

Ekipi i Butrinti të Sarandës ka arritur një barazim të vyer në takimin sotëm ndaj Elbasanit. Pjesa e parë e takimit përfundoi 0-1 në favor të vendasve, ndërkohë që Butrinti ka barazuar në pjesën e dytë. Me kete barazim Butrinti ndodhet ne kuoten e 7 pikeve. Nderkohe ekipi i Delvinës ka pesuar nje humbje me rezultatin 2-0 në Kelcyre. Ekipi i 19-vjecareve te Butrinti ka fituar 2-1 takimin ndaj ekipit të Term FC tè luajtur në Sarande. Ky takim u percoll live ne Saranda Web shiko VIDEON ne Saranda Web…

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Butrinti dhe Delvina fillojnë kampionatin me fitore

Ekipet e futbollit te Butrintit dhe Delvines e kane filluar kampionatin me fitore, duke marre keshtu 3-pikshat e pare. Ekipi i Butrintit luante ne transferte ndaj ekipit te Orikut. Butrinti arriti ta fitonte kete takim te veshtire me rezultatin 2-1 Ndersa ekipi i Delvines e luajti takimin e sotem ne Delvine, ne stadium pa tifoze per shkak te denimit te vjetshem. Delvina e fitoi lehtesisht kete takim me rezultatin 3-0. Megjithese tifozeria e Delvines nuk arrita ta ndiqni kete sfide nga stadiumi, takimi u percoll live ne Saranda Web  

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Kalendari i ndeshjeve per Butrintin dhe Delvinen

Java 1 Domosdova – Delvina Këlcyra – Skrapari Oriku – Butrinti Gramozi – Albpetrol Elbasani – Permeti Devolli – Maliqi Tepelena – Memaliaj Java 2 Domosdova – Këlcyra Maliqi – Tepelena Permeti – Devolli Albpetrol – Elbasani Butrinti – Gramozi Skrapari – Oriku Delvina – Memaliaj Java 3 Këlcyra – Delvina Oriku – Domosdova Gramozi – Skrapari Elbasani – Butrinti Devolli – Albpetrol Tepelena – Permeti Memaliaj – Maliqi Java 4 Domosdova – Gramozi Këlcyra – Oriku Permeti – Memaliaj Albpetrol – Tepelena Butrinti – Devolli Skrapari – Elbasani Delvina…

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Zbardhen grupet e Kategorisë II, ja kundërshtarët e Butrintit dhe Delvinës

Zbardhen grupet e Kategorisë II, ja kundërshtarët e Butrintit dhe Delvinës. Kategoria e Dytë do të vazhdojë të jetë e ndarë me dy grupe nga 13 skuadra edhe për sezonin 2017-2018. Komiteti Ekzekutiv i FSHFsë ka miratuar strukturën dhe ka bërë ndarjen e klubeve në dy grupet: Veri dhe Jug. Elbasani do të përfshihet në grupin e Jugut, ndërsa Sopoti në atë të Veriut. FSHF ka vendosur që edhe Albpetroli, i cili në sezonin e kaluar mori pjesë në grupin e Veriut, të spostohet tashmë në Jug. Ndërkohë që Komiteti…

Read More
Aktualitet Lajme Slide Show Sport 

Ekipi i notit të Butrintit i harruar nga Bashkia Sarandë

Edhe pse është nga ekipet e para të formuara në rang vendi, dita ditës të rinjtë që merren me këtë sport po e lënë vendin duke gjetur strehë në vendet fqinjë. Trajneri i notit, Stefan Shendi thot se janë bërë kërkesa të vazhdueshme në Bashkinë e Sarandës, por deri tani nuk është marrë asnjë masë dhe nuk ka asnjë përgjigje “Me gjithë rezultatet dhe kërkesat në Bashki, qoftë në drejtimin e zonjës Florjana dhe drejtuesit e mëparshëm, kemi rënë në vesh të shurdhër. Na kanë abandonuar, na kanë lënë në…

Read More
Opinion Slide Show Sport 

SOS futbolli në Sarandë – Opinion nga Odisea Çipa

 SOS futbolli në Sarandë – Opinion nga Odisea Çipa. Nje dite e zakonshme dhe tipike kendej nga une. Gjithcka duket e qete, por qetesi te pakte jane ata qe ndjejne. Isha me disa shok ne kafe dhe po bisedonim per gjendjen e keqe qe futbolli po kalone ne qytetine tone, qe duket se nuk do te ndryshoj asnjehere. Sikur e keqja ka leshuar rrenjet qe para shume kohe. Ne vecanti po bisedonim se cfarë do behet per keta djem te rinje qe po sterviten …. Per kohen te duash te…

Read More
Lajme Slide Show Sport 

Saranda pjesë e turit çiklistik me pjesmarrje nga vende të tjera evropiane

Saranda pjesë e turit çiklistik me pjesmarrje nga vende të tjera evropiane. Rreth 50 ciklistë të kombësive të ndryshme janë nisur nga qyteti i Vlorës për të përfunduar në Sarandë. I pari që kaloi vijën e finishit ishte ciklisti Italian Francesco Buongiorno me kohën 3 orë 17 minuta e 47 sekonda, i ndjekur nga Pierpaulo Ficara me kohën 3.18.21 ndërsa në podium u ngjit Davide Orrico me kohën 3.20.35. Ndërkohë që në finishin e sprintit i pari doli ciklisti Michele Gazzara, i ndjekur nga Bob Wubben e Pierpaulo Ficara. Në…

Read More