Butrinti humbet në Orikum, Delvina në Ersekë


Ekipi i Butrintit është mundur me rezultatin 0-1 në Orikum përballë ekipit vendas të Orikut.
Goli i takimit u shënua në pjesën e parë.
Ndërkohë që edhe Delvina u mund në ndeshjen në Ersekë përballë Gramozit me rezultatin 0-1
Me humbjen e sotme Delvina mbetet në vendin e tretë me 19 Pikë, e ndjekur nga Këlcyra me 18 Pikë, ndërsa Butrinti në vendin e pestë me 16 Pikë, i ndjekur nga Memaliaj dhe Devolli me 15 Pikë.
Të dielën që janë edhe takimet e javës së fundit të fazës së parë, Butrinti pret ekipin e Gramozit në Sarandë, ndërsa Delvina është pushim.

15380794_643229122546782_8788383035953413724_n