Butrinti fiton ndaj Memaliaj, të cilët ishin 60 min me 10 lojtarë

Butrinti ka fituar ndaj ekipit të Memaliaj, të cilët kanë luajtur për 60 minuta me 10 lojtarë.
Lojtari i Memaliaj D. Mema është ndërshkuar nga arbitri i takimit me karton të kuq në minutën e 35-të.

Goli i parë i Butrintit është shënuar në minutën e 62-të nga A. Kolonja.
Në minutën e 85-të ka qenë Xh. Mirani i cili ka shënuar golin e dytë për ekipin e Butrintit dhe golin e dytë personal me fanelën e Butrintit.

Me këtë fitore, e cila është e dytapas fitores në Patos, Butrinti ngjitet në kuotën e 6 pikëve, po aq sa ekipet e Naftëtarit dhe Përmetit.