Zjarr në tragetin e linjës Igumenicë – Brindizi, ndodhen 237 pasagjerë dhe 51 ekuipazh

18/02/226:21

Shperndaje:

Një traget i linjës Igumenicë – Brindizi ka shpërthyer në flakë.

Në bord 237 pasagjerë dhe 51 anëtarë të ekuipazhit. Flakët kanë shpërthyer menjëherë pas nisjes nga porti grek i Igumenicës. Anija ishte nisur për në Brindizi.

Kapiteni i “Euroferry Olympia” u kishte kërkuar pasagjerëve të evakuohen nga anija: në vend u dërguan tre varka patrullimi dhe tre rimorkiatorë të rojes bregdetare greke.

Zjarri ka rënë në veri të Korfuzit mes Greqisë dhe Shqipërisë.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.