Zjarr i madh në Delvinë, ullishtja në flakë

30/08/2011:55

Shperndaje:


Disa vatra zjarresh kanë djegur ditën e sotme disa parcela me ullishte dhe pemëtari në Matomar, një zonë midis fshatrave Stjar, Kostar dhe Vllahat, në bashkitë Delvinë dhe Finiq.
Për fikjen e zjarrit në vendngjarje kanë shkuar edhe forca zjarrfikse nga Delvina dhe Finiqi.
Në mbështetje të tyre marrin pjesë edhe punonjës të shërbimit pyjor dhe banorë të zonës.

 

https://www.facebook.com/SarandaWeb.net/videos/594534087908610/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.