Zbardhen detajet e vrasjes së Festim Latos

21/07/1912:45

Shperndaje:


Policia holandeze ka publikuar një lajm ku njofton se mbrëmjen e së shtunës në Drakenweg (Beesel) është gjetur një trup i pajetë në një rezervë natyrore.
Nga të dhënat e para dyshohet se ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë, ndërsa thotë se po punohet për identifikimin e trupit.
E ndërsa identiteti i viktimës ende nuk dihet, nuk përjashtohet mundësia që mund të jetë Festim Lato, gjithmonë nëse do u qëndrojmë pretendimeve të familjes dhe miqve se është vrarë.

Atdhe Geci i kontaktuar nga gazetari i Report Tv, Limos Didani shprehet se trupi që u gjet në pyll në Beesel nga policia është pikërisht i Latos.
Ai tregoi se 7 ditë më parë Lato u kishte deklaruar disa miqve se do të shkonte në Francaë për të marrë disa para, ndërsa telefonat ua kishte lënë atyre. “Trupi i pajetë që është gjetur nga policia është i Festim Latos. Ai do të takohej me dy persona të tjerë të huaj në Francë për të marrë disa para” tha ai.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.