Video e momenteve kur policia greke plagos skafistin nga Saranda

27/11/1713:37

Shperndaje:


Zbulohet se nga 6 shqiptarët e arrestuar, 2 prej tyre ishin skafistë sëbashku me 62 vjeçarin italian të arrestuar. Sipas burimeve nga shkëmbimi i zjarrit ka mbetur i plagosur një 32 vjeçar shqiptar banues në Sarandë. Skafisti shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije ka marrë plag në shpatull, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Ndërkaq burime nga Policia shqiptare bëjnë me dije për Report TV se në kuadër të operacionit që vijon ende nga pala greke, është bërë kontrolli edhe i dy banesave në qytetin e Sarandës, që dyshohet se i përkasin skafistëve të arrestuar. Një prej këtyre banesave ishte marrë me qera, ndërsa tjetra në pronësi. Po të njëjtat burime bënë me dije se nga kontrollet nuk janë gjetur prova që lidhen me këtë trafik, por janë sekuestruar materiale komprometuese për aktivitetin kriminal të të arrestuarve.
Ndërkaq numri i të arrestuarve në Greqi në kuadër të këtij operacioni ka shkuar në 11 pasi veç 6 shtetasve shqiptarë, 2 shtetasve italian dhe një bullgar janë arrestuar edhe dy grekë, njëri prej tyre biznesmen. Arrestimi këtij të fundit u bë mbrëmjen e djeshme. Ende nuk është zyrtarizuar nga Policia greke se nisja e drogës është bërë nga Shqipëria, por mediat greke shkruajn se gomonia ishte nisur nga Himara. Gjithashtu mediat shkruajn edhe për faktin se ky grup kriminal ka qenë prej kohësh në survejimin e policisë dhe mjetit i ishte vënë GPS për të gjurmuar lëvizjet e tij.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.