Vendimi/ Kush del nga shtëpia pas orës 18:00, 100 mijë lekë gjobë, nëse del xhiro 200 mijë

16/03/2020:54

Shperndaje:


Nëse lëviz në këmbë pas orës 18:00, 10 mijë lekë gjobë, nëse del shëtitje në Bulevard apo në parqe 20 mijë lekë të reja. Ky është vendimi i marrë ditën e sotme nga qeveria dhe publikuar në Fletoren Zyrtare.

Ndalimi i qarkullimit të njerëzve pas orës 18:00 në rrugë në të gjithë Shqipërinë u bë i ditur më herët nga kryeministri Rama, i cili tha se është një masë e shtuar në kushtet e emergjencës që ndodhet vendi për të luftuar koronavirusin.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.