Ujësjellësi tender 90 milionë lekë me “flamur të kuq” për blerje matësi. Fituesi me ofertë 99.5%

13/09/2211:12

Shperndaje:

Ujësjellës Kanalizime Sarandë ka zhvilluar një tender për blerje “Mates kryesore elektronik te ujit dhe mirembajtje e sistemit te leximit ne distance SCADA” në vlerën e 8,989,320 lekë të reja.

Në këtë tender ka garuar vetëm kompania “Ligus” shpk me ofertë prej 8,939,868 lekë të reja ose 99.5 % të vlerës.

Nga ana e OpenProcurement, ky tender është vlerësuar me Flamur të Kuq. Vlerësimi me Flamur të Kuq” sipas OpenProcurement ështëNje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.