Trotuarët e Sarandës rrezik serioz për kalimtarët. Qytetarët apelojnë në Saranda Web

16/10/1619:27

Shperndaje:


trotuar-ne-sarandeJam nje qytatare qe kam nje apartament ne Sarandë dhe prej disa vitesh kam konstatuar nje fenomen te habitshem ne Sarandë . Ne hyrjen e qytetit nga ana e majte kur vijme ne Sarandë eshte nje pjese e konsiderueshme prej dhjetra metrash ne trotuare e pa mbrojtur nga parmaket e hekurta  qe mbrojne sado pak personat qe te mos aksidohen me nje lartesi ku shkon dhe 10 mertra . Valle mos vetem mua me ben pershtypje ky fenomen?
Shpresoj qe Bashkia e Sarandes te kete pak sy, per te mos pritur qe te ndodhi aksidenti per te reaguar.
Ne pritje te nje pergjigje , ju falenderoj te merni ne konsiderate kte fenomen.
P:S Falje ne qofte se jam ne nje site qe nuk i perket ky fenomen, por nuk kam njohuri kujt mund ti drejtohem

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.