Trafikantët luftë me policinë greke në kufi

04/11/1613:45

Shperndaje:


Një përplasje me armë ka ndodhur në kufirin greko-shqiptar ku një trafikant droge ka qëlluar me armë ndaj policisë. Ngjarja ka ndodhur në kufirin e gjelbër në Anavrito, Igumenicë.
Policia greke tentoi të ndërhynte teksa një mjet ka tentuar të marrë një ngarkesë prej 5 thasësh, që dyshohet të jetë mbi 100 kg marijuanë. Droga ishte kaluar nga disa trafikantë nga kufiri i gjelbër dhe ishte fshehur.
Ne momentin që ka shkuar mjeti ta marrë ka ndërhyrë policia por trafikanti, që dyshohet të jetë shqiptar ka hapur zjarr ndaj policisë dhe është larguar me vrap për në drejtim të tokës shqiptare.
Nuk ka të lënduar. Forca te shumta të policisë greke në vendngjarje

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.