Tërmet 5.1 në Greqi, lëkundjet ndihen edhe në Jug të Shqipërisë

06/02/2010:08

Shperndaje:


Nje termet i magnitdes 5.1 Rihter ka ndodhur para pak minutash ne Greqi por lekundjet jane ndjere edhe ne rajonin e Gjirokastres.
Sic raportojne mediat helene, termeti e ka pasur epiqendren ne Kardhica dhe ka ndodhur ne oren 11:22 minuta me oren lokale te Greqise.

Lekundjet e termetit jane ndjere edhe ne pjesen veriperendimore te Greqise duke prekur Janinen dhe Metsovon.
Nderkaq lekundjet jane ndjere edhe në Jugun e Shqipërisë.
Deri tani nuk raportohet per deme ne materiale dhe njerez.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.