Skandali në Gjykatën e Sarandës: Qytetari dënohet me prova “të gabuara”

24/12/1819:17

Shperndaje:


Gjykata e Sarandës është ndër gjykatat më të kontestuara  për vendimet që jepen në dëm të qytetarëve edhe kur ata janë në të drejtën e tyre.
Por rasti i gjykimit të një padie ngritur nga kryetari i Bashkisë Finiq Leonidha Hristo ndaj 2 qytetarëve dhe një gazetari është një histori më vete, ku gjykata, në tentativë për ti dhënë një kartë elektorale rikandidimi Leonidha Hristos, merr vendime qesharake, duke shpallur fajtor qytetarin me prova të gabuara.
Duke qenë se gjykata nuk gjeti në fjalët e Vangjel Fotos asnjë justifikim për ta dënuar, e dënoi atë me fjalët që kishte shprehur gjatë intervistës Sotir Kaci. Për më tepër ju ftojmë të lxexoni konkluzionin e gjykatëses Nevrie Duka dhe të ndiqni intervistën e qytetarëve


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.