Shpërthen transformatori nga ngarkesa e madhe, probleme në furnizimin me energji elektrike

17/12/1917:35

Shperndaje:


Shpërthen transformatori kryesor në nënstacionin e vjetër të Gjirokastrës, duke lënë pa energji elektrike të gjitha fshatrat.

Trasformatori që shpërtheu, mundësonte lidhjen me energji të të gjitha fshatrave të Gjirokastrës.

Nenstacioni i vjeter i Gjirokastres varet nga DTL Fier dhe ishte pa remont kapital, i cili mundëson sigurimin dhe stabilizimin e prodhimit të energjisë.

Në momentin e shpërthimit, operatori ishte vetëm, ku sipas rregullave duhet të ishin dy persona.

Në nënsatacion duhet të vinte grupi i avarisë nga Saranda, por akoma nuk është në vendngjarje.

Zjarrfikësit mundësuan shuarjen e zjarrit, duke shpëtuar gjithë nënstacionin nga shkrumbimi


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.