Sarandë, flet kapiteni i peshkarexhës, Ja si më kërcënuan rojet greke – VIDEO

15/01/1617:43

Shperndaje:


Sarandë, Flet kapiteni i peshkarexhës, Ja si më kërcënuan rojet greke.

Një anije shqiptare peshkimi është ndaluar nga grekët për të peshuar në ujërat tona detare. Peshkatarët shqiptarë të anijes “Mario 1” janë kërcënuar dhe fyer nga efektivët grekë, të cilët pretendojnë se kanë shkelur hapësirën e tyre detare.

Mësohet se anija shqiptare ndodhej 1.3 milje larg ujërave greke. Pas kundërshtimeve të peshkatarëve shqiptarë, të cilët argumentuan se ishin në ujërat e tyre detare dhe lajmërimit të rojeve tona detare, anija greke është larguar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.