Rama: Rasti i përplasjes me armë në Sarandë është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Policisë

29/06/2113:39

Shperndaje:

Kreu i qeverisë e konsideron këtë ngjarje si një rast ulëritës për policinë e Sarandës, për të cilën tha se janë marrë të gjitha masat nga ana e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave.

Në këtë rast nuk ka përgjegjësi gjykata, u shpreh Rama, por policia. Ndërsa theksoi se për këtë ngjarja është ndëshkuar struktura e policisë Sarandë.

“Rasti i Sarandës është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Policisë së Shtetit dhe për këtë arsye janë marrë masat dhe janë bërë goditje brenda policisë së shtetit

Rasti i Sarandës është përgjegjësi e policisë së shtetit.

Merr informacioni sa efektivë policie kanë shkuar para ligjit, sa policë janë hetuar nga ana administrative dhe pastaj penalisht si rezultat i punës së bërë nga SHCBA në Policinë e Shtetit.

Rasti i Sarandës është një rast ku nuk ka përgjegjësi as gjykata as media, as askush tjetër sa Policia e Shtetit.

Rasti i Sarandës është i pajustifikueshëm dhe struktura në Sarandë është ndëshkuar nga brenda policisë. Është ndëshkuar, janë marrë masa dhe merren masa vijimisht për raste të tilla.

Rasti i Sarandës është absurd. Nuk ka ndodhur në ndonjë cep.

Rasti i Sarandës është flagrant, ka ndodhur në qendër, pranë shëtitores, në një lokal me muzikë dhe me të gjitha. Është rast ulëritës për stukuarën e policisë Sarandë”, u shpreh Rama në konferencën me gazetarët.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.