Qeparoi, fshati bregdetar mes turizmit dhe kanabisit

16/07/167:20

Shperndaje:


qeparo Fshati bregdetar i Qeparoit gjatë këtij viti nuk i ka sytë vetëm nga turizmi. Gjatë dy aksioneve të policisë së shtetit në këtë fshat janë zbular 2 parcela me mijëra rrënjë kanabis. Më konkretisht gjatë ditës së djeshme policia njofton se në fshatin Qeparo, në vendin e quajtur ‘’Arra e gjatë’’, në 3 parcela, u gjetën dhe u asgjësuan 5100 bimë të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Ndësa para tre ditësh në këtë fshat ishin zbuluar dhe asgjesuar edhe 1900 rrënjë të tjera Cannabis Sattiva.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.