Punimet në rrugën Kardhiq – Sarandë rifillojnë të martën

20/09/1814:11

Shperndaje:


Punimet për vazhdimin e rrugës Kardhiq – Sarandë do të rifillojnë ditën e martë. Burime të Saranda Web informojnë se në momentin e rifillimit të punimeve në Vergo, aty ku u ndërprenë rreth 6 vjet më parë, i pranishëm do të jetë edhe kryeministri Edi Rama.
Distanca mes Tiranës dhe Sarandës pas përfundimit të rrugës Kardhiq-Sarandë do të jetë vetëm tre orë.
Kontrata e lidhur tashmë mes firmës fituese dhe Ministrisë së Transporteve parashikon fillimin e punimeve për të mos u ndalur më deri në përfundim e plotë të rrugës sipas standarteve më të mira.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.