Protesta edhe në Janinë për vrasjen e Klodian Rashës, të rinjtë: Greqia dhe Shqipëria shtete policore

15/12/208:51

Shperndaje:


Pas protestave në Shqipëri për vrasjen e 25 vjecarit Klodjan Rasha ka patur një shkëndijë edhe në Greqi.
Disa të rinj grekë dhe shqiptarë janë mblodhur përpara Konsullatës Shqiptate në Janinë duke protestuar me një babderolë të madhe.
Në të shkruhet në të dy gjuhët shqip dhe greqisht, Shqipëria dhe Greqia janë shtete policore. Në Shqipëri shë Greqi kundershtari është shteti dhe policia.

Mediat greke shkruajnë se protesta e të rinjve në Janinë zgjati për disa minuta.
Gjithashtu janë hedhur edhe fletushka me mbishkrime ku denoncohet vrasja e 25 vjecarit Rasha nga polici shqiptar.
Ne fund te rinjtë hodhën bluzat e tyre në rrugë në shenjë proteste.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.