Pronarët e anijeve turistike: Deti rrezikon anijet tona, të ndërtohet Limani

28/11/2119:11

Shperndaje:

Operatoret turistik detar nepermjet Saranda Web shprehin shqetesimin per anijet e tyre te cilat jane ne meshirë te detit.

Sipas tyre, eshte nevoje urgjente ndertimi i nje porti per t’i mbrojtur nga moti I keq.

Ata shprehen se investimi shumë milionesh ne Shetitore duhet ta kishte perfshire edhe Limanin, sepse para se gjithash investimet duhet te jene ne funksion te qytetit.

Ata kerkojne nepermjet Saranda Web sensibilizimin edhe te pushtetit vendor dhe qeverise per kete problematike.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.