Policia greke zbulon kamp dhe parcelë me 2000 rrënjë kanabisi në Palamba

09/07/2415:02

Shperndaje:

Rreth 2.000 fidanë kanabisi indian u zbuluan nga policia në zonën e Palambas të Filatit, Thesprotia, pranë kufirit greko-shqiptar. Operacioni u krye nga policët e Njësisë së Dytë të Kufirit të Filatit, të cilët zbuluan plantacionet dhe mbajtën zonën nën vëzhgim të kujdesshëm.

Në veçanti, u gjetën rreth 1.400 fidanë me lartësi deri në 1 metër dhe 600 të tjerë që ishin tashmë të shkulur dhe të destinuar për përpunim. Vëzhgimi i zonës u krye nga policët e njësisë antidrogë të Departamentit të Sigurisë Igoumenitsa, por kultivuesit, të cilët dyshohet se janë shqiptarë, nuk u kapën.

 

 

Operacioni i policisë është në zhvillim.

Policia po vazhdon hetimet për identifikimin dhe arrestimin e personave përgjegjës për kultivimin e bimëve narkotike.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë
Vangjel Tavo merr pjesë në inaugurimin e impiantit të ujërave të ndotura në Himarë – VIDEO
Petro Gjikuria hap Fushatën Elektorale në Himarë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.