Policia greke në ndjekje të automjetit me kanabis, arrestohet cifti shqiptar

 

Ndiqet nje automjet qe vinte nga kufiri greko-shqiptar, kapet me 60 kg marijuane.
Mjeti eshte arritur te ndalohet sot ne mengjes ne Amotopo, Arte.
Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 60 kg 610 gram marijuane dhe 6 celulare.
Ne pranga dy shqiptare mashkull 30-vjec dhe femer 22-vjec ai dhe nje grek 29-vjec.