Policia greke i gjen në shtëpi armatim nga Shqipëria, arrestohet

05/05/2015:58

Shperndaje:


Thespro.gr njofton se pas një hetimi si dhe përdorimi i të dhënave të policisë nga nëndrejtoria e Sigurisë Igoumenitsa, çuan në arrestimin e një shtetasi grek që mbante një armatim të rëndë.

Në mënyrë të veçantë, sot (05-05-2020) herët në mëngjes, në një fshat të prefekturës Thesprotia, oficerët e policisë së Departamenteve të Sigurisë dhe Drogës në Nëndrejtorinë e Sigurisë Igoumenitsa, kryen një kontroll në shtëpinë e të akuzuarit, në prani të një zyrtari të gjykatës dhe me ndihmën e qenve të policisë. ku u gjetën dhe u konfiskuan të mëposhtmet:
· Tre pushkë kallashnikov, me bajoneta të integruara,
· Pushkë mauseri,
· Tre bajoneta,
· -1324- Fishekë pushkësh “Kallashnikov”,
· Shtatë fishekë të kalibrave të ndryshëm,
· Pesë fishekë për pushkën kallashnikov,
· Gjashtëmbëdhjetë takometra,
· Një rast fishekësh.

Armatimi luftarak do të dërgohet në Nëndrejtorinë e Hetimeve Kriminologjike të Greqisë Veriore, për ekzaminim të mëtejshëm laboratorik.

Personi i arrestuar me çështjen kundër tij do të dërgohet në Prokurorinë Publike të Thesprotia, ndërsa hetimi paraprak po zhvillohet nga nëndrejtoria e Sigurisë Igoumenitsa.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.