Policia e Himarës: Kemi gjetur 2 objekte të ndërtuara pa leje, pronarët do ndiqen në gjendje të lirë

06/07/2210:12

Shperndaje:

NPolicia njofton se sga specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Himarë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit E. S., 33 vjeç dhe K. Ç., 44 vjeç.

Procedimi penal në gjendje të lirë u krye pasi janë konstatuar nga shërbimet e Policisë, duke ndërtuar dy objekte, në Lukovë, pa lejen e organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë Vlorë për veprime të mëtejshme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.