Policia: Arrestohen 2 shtetas në Sarandë e Livadhja

20/01/1610:36

Shperndaje:


Sarandë Policia arreston në flagrancë një person për “Shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugorë”. Arrestohet shtetasi: — M Z, 64 vjeç, banues në Sarandë. Arrestimi i këtij personi u krye nga Shërbimet e Policisë në lagjen nr.1 të Sarandës, pasi ky shtetas duke udhëtuar me motorçikletën e tij tip “Modenas” me targë: ZY946, pa leje drejtimi, ka rënë (rrëzuar), duke pësuar dëmtime të lehta në trup, nën ndikimin e pijeve alkolike.
Sarandë, Policia ka ndaluar një person më kërkim për vjedhje të energjisë elektrike. Arrestohet shtetasi: — M N, 57 vjeç, banues në fshatin Livadhja – Sarandë. Kapja dhe ndalimi i këtij personi u krye nga Shërbimet e Policisë në fshatin Livadhja (pranë banesës së tij), pasi më datë 14.11.2014, ky shtetas është kapur në flagrancë për lidhje të paligjshme të energjisë elektrike në banesën e tij, vepër penale për të cilën është dënuar me 4 muaj burg.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.