Nga mesnata rikthehen reshjet e shiut. Banorët e Vanës pritet të izolohen nga shembja e urës

04/11/2220:24

Shperndaje:

Prej mesnatës së sotme parashikohet të rikthehen reshjet, të cilat në zonën e Sarandës do të jenë të dendura sidomos në orët e pasdites së nesërme.

Reshjet do të vijojnë deri mëngjesin e ditës së diel, nga kur pritet edhe përmirësim dhe kthjellim i motit.

Nëse reshjet do të rritin prurjet e përrenjve që derdhen në lumin Kalasë, atëherë banorët e fshatit Vanë në Bashkinë Delvinë do të izolohen si pasojë e shembjes së urës.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.