Ndiqen dhe arrestohen 2 persona, transportonin 56 kg kanabis

Ndiqet nje automjet qe vinte nga kufiri i gjelber, policia greke e kap me rreth 56 kg marijuane.
Mjeti eshte arritur te ndalohet ne Agio Dimitri, Arte.
Ne pranga dy shqiptare, 52 dhe 63-vjec.
Brenda ne mjet jane gjetur dhe sekuestruar 53 pako me 55 kg 650 gram marijuane. Jane sekuestruar dhe 2 celulare