Ministri Klosi: Pas 23 qershorit do lejohen të bëhen edhe dasma

07/05/207:57

Shperndaje:


Nëse keni planifikuar dasmë, pas datës 23 qershor, nuk ka asnjë motiv për ta shtyrë. Dasma do të bëhet, ndonëse duhet mbajtur parasysh që do të jetë me rregulla që i dikton pandemia.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri Blendi Klosi, i cili ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e bizneseve të dasmave.

Në ditët në vijim, që përkon edhe me hapjen graduale dhe me masa lehtësuese, do të hartohet protokolli, që korrespondon mes të tjera me një numër të reduktuar të të ftuarve!


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.