Kumbaro: Këtë vit na kanë vizituar shumë grekë, 410% më shumë se vjet

28/07/2217:02

Shperndaje:

Mirela Kumbaro këmbëngul se këtë vit i kemi marrë shumë turistë vendit fqinj Greqisë.

“Thuajse 200,000 qytetarë grekë vizituan Shqipërinë në gjysmën e parë të këtij viti;

Rritja më e madhe vjetore e turistëve ishte ajo e grekëve me një normë 410%.”

🗞 Dhe këtë e shkruan #Ekathimerini,
një prej gazetave më të mëdha greke 😉😃 shkruan ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro.

Ende nuk dihet nëse në këto statistika hyjnë edhe emigrantët shqiptarë dhe minoritarët, një pjesë e të cilëve tani kanë edhe dokumenta të shtetit grek.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.