Shahistja e vogël sarandjote Klea Omeri shpallet kampione Evrope për moshën e 13-vjeçarëve

28/06/2119:16

Shperndaje:

Sukses i shahisteve te vegjel shqiptare , ne pjesmarrjen e tyre ne Kupen Europiane te Shahut, zhvilluar ne datat 19 deri 24 Qershor per kategorite U 15 dhe U 9 ne Petrovac te Malit te Zi.Eklea Omeri, shahistja e vogël nga Saranda është shpallur fituese e vendit te pare per femra G-13 ne garen standart.

Me këtë rast Federata Shqiptare e Shahut falenderon trajneret e shahisteve te rinj dhe prinderit , per seriozitetin, perkushtimin, pjesemarrjen dhe impenjimin.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.