Inaugurohet Ujësjellësi nga burimet e Tatzatit, Saranda me 24 orë ujë

01/04/178:55

Shperndaje:


Inaugurohet Ujësjellësi nga burimet e Tatzatit, Saranda me 24 orë ujë. Saranda përfundimisht do të ketë 24 orë ujë.
Ditën e sotme është inauguruar përfundimi i punimeve në Ujësjellësin e Tatzatit, punime të filluara në vitin 2011.
Në ceremoninë e përfundimit të punimeve ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, i cili preu edhe shiritin.
Me vënien në punë të këtij ujësjellësi realizohet edhe një premtin i kryetares së Bashkisë Sarandë Florjana Koka dhe kryetarëve pararendës për Sarandën me 24 orë ujë.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.