I humbur prej 1 jave, Festim Lato gjendet i mbytur në kanalin e Amsterdamit

21/07/1920:57

Shperndaje:


Policia hollandeze ka nxjerrë një komunikatë rreth vdekjes se Festim Latos.
Sipas njoftimit, Rreth orës 5 të mëngjesit, një kalimtar pa diçka që lundronte në ujë. Për shkak se ndoshta mund të ishte një trup njeriu, vendngjarja u rrethua dhe u vendosën specialistët e Hetimit të Forenzikës.
Hetimet e mëtejshme zbuluan se ndoshta është trupi i një 43-vjeçari nga Shqipëria. Ky njeri ka munguar për ca kohë, thuhet ne njoftimin e policise hollandeze.

Dy të njohurit e mirë nga Lato konfirmojnë vdekjen e tij në këtë faqe, e cila përshkruhet gjerësisht nga mediat shqiptare. Festim Lato (43) jetonte në një shtëpi të largët në Afferden, në rajonin Maas dhe Waal ndërmjet Nijmegenit dhe Venray në vitet e fundit. Ai ka munguar që nga e hëna, thotë diplomati hollandez Jeroen Zandberg. Ai ishte një nga të fundit për të parë Lato një javë më parë në Abcoude. Kjo është arsyeja pse ai bëri një deklaratë të dëshmitarit në polici dje pasdite. Familja e tij ishte në panik, ata nuk kishin dëgjuar prej tij për disa ditë.

Sipas nje burimi, Festim Lato ka shkuar per te takuar disa persona te huaj, por qe nuk jepen detaje se kush ishin keta persona qe do te takonte dhe prej atij momenti eshte zhdukur, per t’u gjetur mengjesin e djeshem ne Kanalin Amsterdam-Rhein pranë Nigtevegt, Abcoude.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.