Epidemia drejt fundit, shënohet vetëm 1 rast me koronavirus

19/05/209:28

Shperndaje:


Sipas te dhenave te sotme, ne Shqiperi ka vetem nje rast me koronavirus, dhe ky i shenuar ne Tirane.
Brenda 24 oreve janë kryen 177 testime, ndersa numri i te sheruave shkoi ne 15 paciente. Ne spitale jane te shtruar 15 paciente dhe 3 paciente ne terapi intensive.
Në vendin tonë aktualisht janë 176 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.

COVID-19 – Statistika (19 Maj 2020)
Testime totale 12899
Raste pozitive 949
Raste të shëruara 742
Raste Aktive 176
Humbje jete 31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 68
Krujë 35
Durrës 31
Shkodër 14
Kamëz 10
Berat 10
Fier 4
Elbasan 2
Mirditë 1
Korçë 1


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.