Delvina fiton ndaj Memaliaj, ngjitet në vendin e gjashtë

Ekipi i futbollit të Delvinës ka fituar takimin e sotëm përballë Memaliajt.
Takimi i luajtur në fushën e sapo rikonstruktuar ka ka përfunduar me rezultatin 2-1.
Golat për ekipin e Delvinës janë shënuar nga Musta në min 17-të dhe S. Xhuvani në min e 45-të të pjesës së parë.
Me këtë fitore ekipi delvinjot ngjitet në vendin e gjashtë të klasifikimit dhe në kuotën e 20 pikëve.