Deklarata Alket Hysenit për autizmin shkakton furtunë

19/11/1821:58

Shperndaje:


 

Kryetarja e shoqatës ‘Down Sindrome Albania’, Emanuela Pepkola i ka kërkuar deputetit socialist, Alket Hyseni të japë dorëheqjen, pas deklaratës ku sulmonte Berishën “i rrjedhur dhe plak autik”.
Pepkola është shprehur se ajo do të kërkojë çdo ditë që Hyseini të japë dorëheqjen dhe të mos jetë më përfaqësues i popullit shqiptar, e i paguar me taksat tona.
“Nga ky moment e deri sa te behet realitet une do te bej te pamunduren qe ky deputet te jape doreheqjen e te mos jete me perfaqesues i popullit shqiptar dhe i paguar me taksat tona.
Te mos guxoje me politikan te perdore gjendjet e femijeve tane per fyerje”.
Kryetarja e shoqatës i ka bërë thirrje Komisonerit dhe Diskrimininmin të reagojë, kundër kësaj fyerje të hapur.  

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.