Çelet në Qendrën e Artit Dea në Ksamil konkursi Ndërkombëtar Këngët e Tokës

25/06/219:47

Shperndaje:

Sot ne oren 18:00  në qëndrën e Artit Dea në Ksamil hap siparin konkursi nderkombëtar Kenget e Tokës.

Ky është edicioni i 21 i eventit ku pritet te marrin pjese artistë dhe interpretues nga disa qytete vende te ndryshme.

Ky konkurs celet me krijimtarine   artistike të krijuesve te klubit jonian te Sarandës.

Krijimtarin e tyre do ta recitojne vete autorët.

Pjesë e eventit do të jene edhe interpretime ne piano, violinë, kanto, violoncel dhe muzikë dhome.

Veprimtaria është e hapur dhe mirëpret me kënaqësi publikun ne Qëndren e Artit Dea Ksamil.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.