Butrinti dhe Delvina kthehen nga transfertat me fitore, tifozeria përgatit supriza

23/11/1617:32

Shperndaje:


Ekipet e futbollit të Butrintit dhe Delvinës kanë arritur të fitojnë takimet e sotme në transfertë. Ekipi i Butrintit kishte udhëtuar drejt Skraparit, nga ku po kthehet me 3 pikë të arta. Takimi përfundoi me rezultatin 0-1 në favor të Butrintit me gol të shënuar nga Gorovelli. Fitorja e sotme është fitorja e katërt e radhas për ekipin.
Ndërsa ekipi i Delvinës ka arritur të mposhtë Memaliajn në fushën e Memaliajt me rezultatin 1-4. Dy nga golat u shënuan nga Tanusha, 1 nga Cuno dhe 1 nga Myftari.
Me fitoret e arritura ditën e sotme, ekipi i Delvinës ngjitet në vendin e tretë me 15 pikë, ndërsa Butrinti në vendin e katërt me 13 pikë.
Ndërkohë që tifozeria e Butrintit përgatit për të pritur sonte ekipin e Butrintit te Agjensi me anjë suprizë të madhe.ultras-butrinti 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.