Bie ndjeshëm numri i infektimeve me Covid në Sarandë, në 48 orë raportohen vetëm 7 raste

06/12/2016:22

Shperndaje:


.
Ditën e sotme Shqipëria ka shënuar të tjera shifra të larta nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit u shënuan 840 raste të reja me Covid.
Ndërkohë në Sarandë raportohet një rënie e ndjeshme e rasteve.
Ditën e djeshme nuk u raportua asnjë rast, ndërsa sot janë raportuar vetëm 7 raste të reja.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

345 raste në Tiranë, 75 raste në Shkodër, 52 raste në Fier, 47 raste në Berat, 42 raste në Vlorë, 33 raste në Kavajë, 24 raste në Gjirokastër, 23 raste në Lushnje, 22 raste në Pogradec, 19 raste në Lezhë, 18 raste në Krujë, 17 raste në Korçë, 15 raste në Kolonjë, 14 raste në Mirditë, 11 raste në Kuçovë dhe Skrapar, 10 raste në Mat, 9 taste në Gramsh, 8 raste në Kukës, 7 raste në Sarandë, Malësi e Madhe, Peqin, 6 raste në Tepelenë, 5 raste në Librazhd, 4 raste në Devoll, 3 raste në Durrës, 2 raste në Mallakastër, 1 rast në Bulqizë, Tropojë, Has, Elbasan.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.