Banorët e Lagjes “Baba Rexhepi” ankesë në Saranda Web për gjendjen e rrugës

27/12/2210:11

Shperndaje:

Pershendetje Saranda Web

Po ju dergojme disa fotografi te rruges se lagjes Baba Rexhepi, me sakt pas shkolles Baba Rexhepi. Jemi ne nje problem te madh me rrugen, Bashkia e Sarandes nxori nje fond per shtrimin e rruges mbi depon e ujit qe ne te vertet daljen si rruge e ka dhe ne pjesen e rruges tone! Ajo Eshte nje rruge rreth 100 metra dhe eshte pjesa qe ju kemi bere me shigjeta dhe tek harta.

Kemi shkuar disa here ne bashki, madje kemi bere mbi 10 kerkesa per kete rruge dhe deri me sot asnje lloj ndryshimi. Kjo rruge eshte shume e veshtire si per mjetet e transportit ashtu dhe per mjetet si ambulanca ne rast nevoje per familjaret tane.

Kete rruge u mblodhem dhe si komunitet ta shtronim, por bashkia e Sarandes nuk na la. Sot po i kerkojm Bashkise se Sarandes qe keni afat kohor brenda 10 diteve te shtrohet dhe pjesa jone qe ka mbetur pa u betonizuar! Eshte vetem 100 m dhe duhet vetem 2 betoniera, asnje me shume !

Perderisa jemi taksapagues te rregullt bashkia ka per detyre te shtroje dhe rregulloje rruget e brendshme te qytetit!

Faleminderit ! Shpresojme qe bashkia ta marre ne konsoderate kerkesen tone !


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

Petro Gjikuria takim me banorët në Dhërmi: Fëmijët tanë të qëndrojnë këtu
Kompania Globe kërkon të punësojë Shitës/e për dyqanin në Sarandë
Rrjeti elektrik shpërthen në flakë, qindra banesa dhe biznese pa energji – VIDEO
Alarm për Bizneset në Sarandë: Dhjetra mashtrues janë nisur për Kontrolle False
Restaurant Sea View në Sarandë kërkon të punësojë Ndihmës Kuzhinier/e
BRUNES Sarandë kërkon Prezantuese ShowRoom-i, Agjent terreni dhe Ekonomiste

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.