Antiterrori nën vëzhgim ekstremistët në Bashkinë Finiq

07/12/1818:47

Shperndaje:


 

Në pritje të zbarkimit ditën e nesërme në Bularat të elementëve nacionalistë nga Greqi, Antiterrori shqiptar ka rritur prezencën në fshatrat e minoritetit grek në Bashkinë e Finiqit.

Më e ndjeshme kjo prezencë është në fshatrat kufitarë me Greqinë, por edhe në ato fshatra ku banorët që jetojnë në Greqi njihen si militantë të Agimit të Artë dhe njihen si ekstremistë të dhunshëm. 

Antiterrori druhet se dita e nesërme mund të shfrytëzohet nga këta elementë për të krijuar dhe sajuar incidente apo ngjarje për të nxitur artificialisht njē klimë tensionesh.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.