Anila Denaj në Delvinë: Mbështetje fermerëve për të rritur prodhimin vendas

01/04/2115:50

Shperndaje:


.
Kandidate për Deputete me nr 4 në Qarkun e Vlorës për Partinë Socialiste, Anila Denaj, zhvilloi një takime me fermerë të Rusanit në Delvinë.
“Në Rusan, të Delvinës në familjen Myrto, ku blegtoria dhe ullinjtë janë burimi kryesor i të ardhurave.
Falë mbështetjes që kanë marrë nga qeveria, si fermerë të regjistuar dhe me bagëti të martikulluara, kjo familje si edhe të tjerat, e shohin zonën me potencial për zhvillimin e agroturizmit” shkruan Denaj në rrjetet e saj sociale.

Kandidatja me nr 4 për PS Anila Denaj, premtoi se në mandatin e 3 do të vijojmë të nxisim prodhimin vendas dhe të jemi përkrah fermerit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.