Acarohet situata, 6 të plagosur nga sherri mes grekëve dhe shqiptarëve

29/10/189:13

Shperndaje:


 

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur gjatë një sherri me thika mes shqiptarëve dhe grekëve, të ndodhur rreth orës 01.40 në Gerakas.

Sipas mediave greke, katër nga të plagosurit kanë plagë thikash, ndërsa dy të tjerë, një shqiptar dhe një grek janë plagosur me armë zjarri.

Në gjendje të rëndë ndodhet shtetasi grek, i cili ka plagë në qafë, ndërsa shqiptari ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Sipas mediave greke, ngjarja dyshohet se ka lidhje me vrasjen e ushtarit grek Konstantios Katsifas nga forcat RENEA 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.