VIDEO – 90 minuta tension, Butrinti dhe Delvina ndahen ne barazim

22/04/1819:24

Shperndaje:


Eshte mbyllur me barazimin 1-1 takimi i sotem  midis ekipeve te Sarandes dhe Delvines.
Takimi eshte shoqeruar pergjate 90 minutave me tensione dhe fyerje ne kor mes 2 tifozerive. Per sigurine e ketij takimi ishin te pranishme edhe dhjetra forca speciale, duke patur parasysh se takimet midis 2 ekipeve jane shoqeruar kurdohere me incidente.
Pjesa e pare perfundoi me barazimin 0 – 0. Ne minuten e 73-te Butrinti ka shenuar me nje goditje denimi me ane te Priftit, nderkohe qe ekipi i Delvines ka perfituar nga mosmarveshje mes dy mbrojtesve te Butrintit per te shenuar ne minuten e 85-te me ane te Dhimitrit.
Ekipi i Delvines ka festuar barazimin e arritur ne Sarande, duke patur parasysh se nga Butrinti kete vit arriti te merrte 4 pike, pasi ne  takimin ne Delvine kishin fituar lehtesisht.
VIDEO

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.